Najczęściej kupowane

Promocje

Ostatnio przeglądane

Śledź nas na Facebooku

Wapń z mleka Zobacz większe

Wapń z mleka z witaminą D3

Naturalny wapń i kompleks minerałów dla zachowania zdrowych, mocnych kości.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

68,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Wapń z mleka z witaminą D3 - źródló wapnia, witaminy D3 i fosforu

Wapń jest najczęściej polecanym przez lekarzy suplementem, bardziej popularnym niż witamina C, a nawet środki multiwitaminowe. Potrzeba suplementacji wapniem jest powszechnie uznawana. Szacuje się, iż 80% Polaków nie spełnia wymagań dotyczących przyjmowania wapnia w optymalnych ilościach. Krótko mówiąc, u wielu z nas występują niedobory wapnia.

Istnieje wiele powodów, dla których przyjmowanie wapnia odgrywa tak istotną rolę w trakcie całego życia. Wapń z mleka oprócz utrzymywania układu kostnego w dobrym stanie, jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, w tym między innymi do regulacji rytmu serca, skurczów mięśni, przewodnictwa nerwowego, czynności hormonalnych i wielu innych.

Osteoporoza, tzw. zrzeszotnienie kości, jest chorobą charakteryzującą się ubytkiem masy kostnej oraz osłabieniem struktury tkanki kostnej. Powoduje osłabienie kości, zwiększoną podatność na złamania bioder, kręgosłupa i nadgarstków. Spożywanie zbyt niskich dawek wapnia, przyczynia się do rozwoju osteoporozy. Pomimo iż w młodszym wieku osteoporoza częściej zagraża kobietom niż mężczyznom, po około 70 roku życia ryzyko to jest wyrównane. Istotne jest to, że osteoporozie należy zapobiegać już w wieku około 30 lat, ponieważ próba odzyskania w wieku siedemdziesięciu lat tego, co już zostało utracone, nie przynosi efektów.

Wapń z mleka jest właściwie "kompleksem mineralnym z mleka", zawierającym nie tylko wapń, ale również wiele innych niezbędnych minerałów i witamin. W jego skład wchodzą magnez, fosfor, potas, żelazo, miedź, cynk i witamina D. Wszystkie wymienione składniki odżywcze odgrywają istotną rolę w procesie wzrostu kości oraz spełniają wiele innych funkcji w organizmie.

Wapń z mleka - główne składniki:

 • Wapń - pochodzi ze źródła, które dostarcza najlepszego, naturalnego wapnia - z mleka! Każda dzienna dawka dostarcza 500 mg wapnia z mleka w idealnej formie oraz ilości niezbędnej do utrzymania dobrego stanu zdrowia.
 • Witamina D - jest niezwykle ważnym składnikiem dla zdrowia. Nie tylko pomaga wchłaniać i wykorzystywać wapń, ale odgrywa też istotną rolę dla systemu immunologicznego, systemu nerwowego, serca, mózgu i innych narządów.
 • Magnez - odgrywa istotną rolę nie tylko dla zdrowia zębów i kości, uczestniczy on również w ponad 300 reakcjach chemicznych w organizmie.
 • Fosfor - jest drugim najczęściej występującym minerałem w ludzkim organizmie tuż obok wapnia, z którym wspólnie pomaga zachować zdrowie zębów i kości. Większość produktów wspomagających prawidłowy stan kości nie zawiera fosforu.
 • Potas - to elektrolit odgrywający istotną rolę w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej oraz zachowaniu odpowiedniej gęstości kości.
 • Żelazo - jest niezbędne do zachowania zdrowych kości oraz dla ich wzrostu.
 • Miedź - minerał ten uczestniczy w dojrzewaniu kości i kolagenu.
 • Cynk - spełnia funkcję kofaktoru w strukturze kolagenu oraz mineralizacji kości.

Każdy zgodzi się, że najlepszym źródłem wapnia jest żywność, jednak większość osób nie przyjmuje ze swoją dietą wystarczających dawek tego minerału. Wiele czynników żywieniowych wpływa negatywnie na zapewnianie organizmowi odpowiedniej ilości wapnia. Obejmują one:

 • Częste stosowanie diet odchudzających
 • Niewłaściwą dietę
 • Zbyt duże ilości kofeiny, słodkich napojów lub alkoholu
 • Niewystarczające dawki witaminy D (mniejsze niż 400 j.m. dziennie).

Jeżeli należysz do osób, które nie mają możliwości przyjmowania zalecanych dziennych dawek wapnia (zalecana dzienna dawka wapnia wynosi 1,000-1,500 mg/dziennie w przypadku dorosłych mężczyzn i kobiet.) wyłącznie z pożywienia, Wapń z mleka firmy Immunotec pozwoli ci uzupełnić niedobory.

 • Wapń z mleka zawiera idealne połączenie wapnia i witaminy D, a stosunek wapnia do fosforu jest zbliżony do tego, jaki występuje w ludzkich kościach.
  Produkt jest lepiej wchłaniany niż węglan wapnia. Zawiera naturalny wapń, fosfor, magnez, potas, miedź, cynk i żelazo – wszystkie składniki niezbędne do metabolizmu kości.
 • Wapń z mleka można przyjmować o dowolnej porze dnia, niekoniecznie razem z posiłkiem.
 • Wapń najlepiej wchłaniany jest przez organizm w niewielkich dawkach. Dlatego też suplement o niewielkiej dawce, przyjmowany kilkakrotnie w ciągu dnia, taki jak Wapń z mleka, jest idealny.  

Sposób użycia: dorośli 1-2 tabletki dziennie

Opakowanie: 60 tabletek

Skład 1 tabletki:

 • wapń (z mleka) - 250mg (31% zalecanego dziennego zapotrzebowania)
 • fosfor (z mleka) - 135mg (19% zalecanego dziennego zapotrzebowania)
 • witamina D3 (cholekalcyferol) - 2,5ug (250jm - 50% zalecanego dziennego zapotrzebowania)
 • magnez (cytrynian magnezu) - 13mg (4% zalecanego dziennego zapotrzebowania)
 • potas (z mleka) - 10mg
 • sód (z mleka) - 7mg
 • guma akacjowa, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloceluloza, stearynian magnezu, hydroksypropylometyloceluloza, glikol polietylenowy, wosk carnauba i woda demineralizowana.

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Opinie

Napisz opinię

Wapń z mleka z witaminą D3

Wapń z mleka z witaminą D3

Naturalny wapń i kompleks minerałów dla zachowania zdrowych, mocnych kości.

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: