Najczęściej kupowane

Promocje

Ostatnio przeglądane

Śledź nas na Facebooku

Lecytyna True Lecithin Zobacz większe

Lecytyna True Lecithin

Uzupełnienie diety w znacznych obciążeniach umysłowych, zaburzeniach pamięci i obniżeniu wydolności, w stanach stresowych.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

0,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Lecytyna True Lecithin

Lecytyna - podstawowy składnik powłoki mielinowej mózgu i włókien nerwowych (17% peryferyjnego systemu nerwowego i 30% mózgu.

Lecytyna przyczynia się do przyśpieszenia procesów utleniania, wspiera prawidłową wymianę tłuszczów, usprawnia pracę mózgu i całego układu krwionośnego, wspiera przyswajanie witamin A, D, E i K, wzmacnia system obronny organizmu przed substancjami trującymi, pobudza wydzielanie żółci, tworzenie erytrocytów oraz hemoglobiny.

Głównymi składnikami lecytyny są: cholina i inozytol, należące do witamin grupy B, istotnych dla zachowania równowagi cholesterolowej oraz prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i krwionośnego.

Cholina uczestniczy w syntezie hormonów, w wyniku której wytwarzana jest acetylocholina, najważniejszy spośród neuromediatorów.

Inozytol jest pomocny dla prawidłowego funkcjonowania i wzrostu komórek nerwowych, dla utrzymania niezakłóconej pracy mózgu, wątroby, trzustki, a także soczewki oka.

Lecytyna wspiera wiele procesów biochemicznych. Jako antagonista cholesterolu sprzyja procesowi jego usuwania, wiążąc go w reakcji z kwasami żółciowymi, zapobiegając w ten sposób tworzeniu się kamieni w woreczku żółciowym.

Lecytyna bierze także udział w odbudowywaniu struktury błon komórkowych, przyczynia się do poprawy krążenia krwi oraz usprawnienia funkcjonowania mózgu, zapobiega dolegliwościom żołądka i jelit oraz powstawaniu nadwagi.

Ustalono, że lecytyna roślinnego pochodzenia jest bardziej skuteczna od lecytyny odzwierzęcej. Lecytyna wyprodukowana w procesie syntezy wewnątrz organizmu, to zaledwie mała cząstka jego dziennego zapotrzebowania. Z uwagi na to niezbędne jest uzupełnianie porcji lecytyny podawaniem jej z zewnątrz. Niedobór lecytyny powoduje rozdrażnienie, zwiększoną podatność na zmęczenie, pogorszenie pamięci i zdolności do koncentracji, bezsenność.

Stosowanie True Lecithin będzie pomocne w stanach takich, jak:

  • nerwowość, przemęczenie
  • problemy z koncentracją, pogorszenie pamięci
  • neuropatie alkoholowe
  • zwiększone obciążenie psychiczne lub fizyczne.

True Lecithin skład:

  • True Lecithin Lecytynasurowa płynna lecytyna
  • substancje pomocnicze(olej sojowy, żelatyna)

Opakowanie: 120 kapsułek

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Opinie

Napisz opinię

Lecytyna True Lecithin

Lecytyna True Lecithin

Uzupełnienie diety w znacznych obciążeniach umysłowych, zaburzeniach pamięci i obniżeniu wydolności, w stanach stresowych.

30 innych produktów w tej samej kategorii: