Najczęściej kupowane

Promocje

Ostatnio przeglądane

Śledź nas na Facebooku

Coenzystar Q10 EXTRA Zobacz większe

Coenzystar Q10 EXTRA+

Koenzym Q10 i karnityna dla zdrowego układu sercowo-naczyniowego

Więcej szczegółów

304,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Koenzym Q10 karnityna Coenzystar q10 extra +

Coenzystar Q10 Extra+ to suplement diety zawierający 100 mg koenzymu Q10(Q10 Japan 99,97%) i 20 mg L-karnityny.

Koenzym Q10 znajduje się w każdej komórce naszego ciała. Organizm częściowo sam produkuje własny koenzym Q10, ale jego zużycie jest bardzo wysokie. Jeśli nie mamy go w dostatecznej ilości, czujemy się zmęczeni, przeciążeni, a nasz system immunologiczny nie funkcjonuje prawidłowo. Od 20. roku życia zaczyna się stopniowe obniżanie poziomu koenzymu Q10 o 40–70 % (60–70 lat).

Koenzym Q10 jest ważnym elementem procesów tworzenia energii w komórce, jest niezbędny dla metabolizmu energetycznego i przemiany żywności na energię fizjologiczną. Pomaga ponadto zapewnić normalne ciśnienie krwi i zachować naturalną pracę serca. Występuje w tłuszczach rozpuszczalnych i pomaga przeciwdziałać utlenianiu lipidów, DNA i białek, a dzięki temu pomaga chronić organizm przed wolnymi rodnikami, które są przede wszystkim odpowiedzialne za starzenie się komórek. Wspomaga tworzenie białych krwinek i odporność na stres. Ma dobroczynny wpływ na zdrowie dziąseł, niweluje zmęczenie. Koenzym Q10, co równie ważne, pomaga też w zachowaniu prawidłowych czynności mózgu.

Koenzym Q10 pierwszy raz został wyizolowany w roku 1957, a za wyjaśnienie jego funkcji profesor Peter Mitchell otrzymał Nagrodę Nobla. Chodzi o substancję, która jest rozpuszczalna w tłuszczach i w sposób naturalny występuje we wszystkich żywych organizmach. Jego największą koncentrację odnotowuje się w sercu, płucach i nerkach.

Podobnie jak hormony i niektóre witaminy, także koenzym Q10 jest katalizatorem ważnych życiowo procesów. Jest to zatem substancja wzbudzająca i ukierunkowująca reakcje biochemiczne. Gdy chodzi o proces przemiany materii należy pamiętać, że każda aktywność komórki wymaga energii. Niedobór koenzymu Q10 powoduje przerwanie wytwarzania energii, w następstwie czego ustają wszystkie procesy biochemiczne w komórce.

Koenzym Q10 jest niezastąpiony w procesie oddychania komórkowego w tzw. łańcuchu oddechowym. W trakcie przenoszenia elektronów i atomów wodorowych, uzyskiwanych przy spalaniu substancji odżywczych przez wewnętrzne błony mitochondriów, uzyskiwana jest energia do intensywnych procesów w komórce, która gromadzi się w molekule ATP. Koenzym Q10 działa jako ruchomy przenośnik elektronów pomiędzy dalszymi częściami błony komórkowej. Szczególnie ważną rolę koenzym Q10 odgrywa w komórkach mięśniowych, które potrzebują dużo energii. Kluczowy jest dla tkanki mięśniowej serca, która 60–80% energii uzyskuje z ATP, zatem już obniżenie o 10% zawartości koenzymu Q10 w mięśniu sercowym może prowadzić do zaburzeń funkcjonowania pracy serca. Przy 25% niedoborze koenzymu Q10 wydolność i wytrzymałość organizmu jest już znacznie obniżona. Deficyt powyżej 75% praktycznie zagraża życiu. Koenzym Q10 znajduje się w każdej komórce naszego ciała.

Suplementów diety z koenzymem Q10 potrzebują wszyscy w wieku powyżej 25 lat, zwłaszcza ludzie cierpiący na choroby naczyń wieńcowych i serca, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, zaburzenia systemu immunologicznego, paradontozę. Wielu ludzi stosuje koenzym Q10 jako efektywną i prostą rekompensatę energii. Tacy ludzie nie czują się potem zmęczeni, są bardziej aktywni, wydajniejsi, bardziej witalni, mają dużo energii, poprawia się im pamięć i zdolność uczenia się.

Coenzystar Q10 Extra+ polecane dawkowanie: 1–2 kapsułki dziennie.

Coenzystar Q10 Extra+ skład 1 kapsułki:

  • koenzym Q10 (99,97%) - 100 mg
  • L-Karnityna - 20 mg
  • olej z otrąb ryżowych - 147 mg
  • lecytyna sojowa
  • kapsułka żelatynowa-wytworzona z żelatyny pochodzenia zwierzęcego.

Opakowanie: 60 kapsułek żelowych

Uwaga:
Produkt nie zastępuje zróżnicowanej diety.
Nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży i karmiących, osoby uczulone na produkty pszczele: zawiera wosk pszczeli.
Zawiera składniki alergenne: ziarna soi (soja) i ich pochodne.
Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia.
Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Materiał przeznaczony dla osób posiadających kwalifikacje w zakresie medycyny, farmacji lub żywienia.
Zestawienia produktów zawarte na stronie są wyłącznie propozycjami i mogą być modyfikowane zgodnie z zaleceniami lekarza czy własnymi doświadczeniami.
Opisy produktów zawarte na stronach www.sanavita.com.pl stanowią uzupełnienie treści etykiety każdego z preparatów.

Rabaty ilościowe

IlośćRabatOszczędzasz
2 57,00 zł Do 114,00 zł

Opinie

Napisz opinię

Coenzystar Q10 EXTRA+

Coenzystar Q10 EXTRA+

Koenzym Q10 i karnityna dla zdrowego układu sercowo-naczyniowego

Produkty powiązane

    Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

    30 innych produktów w tej samej kategorii: