Najczęściej kupowane

Promocje

Ostatnio przeglądane

Śledź nas na Facebooku

Inulina fin Inubitabs Zobacz większe

Inulina fin Inubitabs

Inulina pielęgnuje zdrową florę bakteryjną jelit

Więcej szczegółów

81,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Inulina fin Inubitabs

Inulina – naturalny prebiotyk

Inulina jest cukrem złożonym, polimerem fruktozy. Stopień polimeryzacji inuliny (ilość jednostek fruktozy) waha się w granicach 2- 60. Inulina z 2-10 jednostkami fruktozy w łańcuchu, jest zużywana przez naturalną mikroflorę jelitową, średnio o połowę szybciej niż inne łańcuchy inulinowe (z więcej niż 10 jednostkami fruktozy). Największa ilość inuliny znajduje się w korzeniu cykorii, w karczochu, w liściach mniszka lekarskiego, w czosnku, porze i cebuli.

Zawartość inuliny w produktach roślinnych:
Źródło - Część jadalna : Zawartość inuliny w %
Cykoria - Korzeń : 15 – 20
Karczoch - Bulwa : 15 – 20
Mniszek - Liście : 12 – 15
Czosnek - Cebulka : 9 – 16
Por - Cebulka : 3 – 10
Cebula - Cebulka : 2 – 6
Żyto - Ziarno : 0,5 – 1

Fin Inubitabs Inulina pielęgnuje zdrową florę bakteryjną jelit. Preparat wyprodukowany jest z korzenia cykorii (Cichorium intybus), w ekstrakcji za pomocą gorącej wody. Ten sposób produkcji zapewnia nienaruszenie struktury naturalnej inuliny. Wynikiem całego procesu produkcji jest biały proszek, z którego tłoczone są tabletki.

Fin Inubitabs zawiera inulinę, która pielęgnuje zdrową florę bakteryjną jelit. Korzystnie wpływa na rozwój bakterii zakwaszających i niszczy bakterie gnilne, powodujące biegunki, zapalenia jelita grubego. Reguluje funkcjonowanie przewodu pokarmowego, łagodzi bóle brzucha. Wzbogaca organizm w tak potrzebny błonnik, którego brak w wysokokalorycznych pokarmach. Inulina jest naturalnym prebiotykiem, redukuje wartość energetyczną pokarmu, wpływa na odchudzanie. Łagodzi zaparcia i wzdęcia. Zapobiega również nadmiarowi glukozy we krwi.

Inulina ma na organizm człowieka następujące pozytywne działanie:

 • Wspomaga wzrost i enzymatyczną aktywność naturalnych bakterii jelitowych z grupy Biffidus i Lactobacillus w jelicie grubym. Co więcej szkodliwe bakterie nie są w stanie wykorzystywać inuliny i dzięki temu obniża się ich ilość. 
 • Podobnie jak błonnik zwiększa objętość stolca i reguluje jego konsystencję, zwiększa częstotliwość wypróżnień i w ten sposób łagodzi zaparcia.
 • Obniża pH stolca (większe zakwaszenie) i obniża ilość substancji toksycznych, zwłaszcza amoniaku.
 • Obniża absorpcję lipidów i cholesterolu, a dzięki temu zmniejsza się ich poziom w surowicy krwi.
 • Reguluje metabolizm cukrów, obniża ich wchłanianie i normalizuje poziom cukru we krwi.
 • Reguluje skład i tempo tworzenia kwasów żółciowych. W przypadku osób z wyższym poziomem tłuszczy we krwi w łagodny sposób obniża ciśnienie krwi.
 • Poprawia biologiczną dostępność wapnia, magnezu i żelaza.
 • Efekt immunostymulujący zaczyna działać poprzez działanie zdrowej flory bakteryjnej na tkankę limfatyczną jelita.

Naukowcy badają działanie inuliny od lat trzydziestych XX wieku. W krajach zachodnich inulina jest częstym elementem pożywienia czy suplementów diety.
Literatura naukowa w publikowanych opracowaniach mówi o sukcesie inuliny, np. działaniu inuliny na funkcje jelita u osób starszych z zaparciem nawykowym, pozytywnym działaniu inuliny na poziom glukozy i lipidów w surowicy krwi u diabetyków. Ciekawe informacje zawiera praca Roberfroida i kolektywu (1996), mówiąca o wpływie inuliny na mikroflorę bakteryjną jelita. Inulina była podawana w ilości 3 -5 gramów 3 razy dziennie przez okres 2 tygodni, lub 8 gramów dziennie przez okres 5 tygodni. W obu przypadkach stwierdzono statystyczny wzrost populacji bifidobakterii w wydalanej florze z 15-20%, z całej ilości mikrobów, na prawie 70%. Potwierdzono również, że po podaniu inuliny nastąpił spadek koncentracji trójglicerydów o 40%, inaczej niż w grupie kontrolnej ze standardową dietą przeciwmiażdżycową, gdzie spadek wyniósł jedynie 10%.

Cykoria przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu trawiennego oraz wątroby a także prawidłowego funkcjonowania serca i naczyń krwionośnych.

Fin Inubitabs jest w 100% naturalnym produktem, który odniesie dobre efekty przy regularnym, profilaktycznym stosowaniu przez zdrowe osoby (profilaktyka nowotworów złośliwych jelita grubego), sytuacjach, kiedy liczymy się z naruszeniem mikroflory (kuracja antybiotykami, podróże za zagranicę). W takich przypadkach częstymi klientami będą osoby z zaburzeniami funkcyjnymi jelita grubego (biegunki, zaparcia, itp.), diabetycy, osoby ze zwiększonym poziomem tłuszczy we krwi i nadwagą.

Fin Inubitabs dawkowanie: Profilaktyczna dawka to jedna tabletka rano i jedna tabletka wieczorem przed posiłkiem, popić wodą. Dzienna dawka według potrzeb może zostać zwiększona do 4 tabletek dziennie. W przypadku profilaktyki przed wyjazdami zagranicę zaleca się rozpoczęcie stosowania preparatu na 2-3 tygodni przed wyjazdem.

fin Inubitabs sposób użycia: 2 tabletki dziennie, jedna rano i jedna wieczorem przed posiłkiem, popić wodą.

Jedna tabletka zawiera:

 • inulina z korzenia cykorii 1151,85 mg
 • substancje przeciwzbrylające: sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, sole magnezowe kwasów tłuszczowych.
Zawartość składników: w 2 tabletkach: inulina 2 000 mg.

Opakowanie: 150 tabletek

Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i nie jest wskazany dla dzieci do 3 lat.
Suplement diety powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci, w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu.
Należy dbać o zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
O wprowadzeniu do obrotu na terenie Polski został powiadomiony GIS


Wyłączny dystrybutor: FINCLUB POLAND Sp. z o.o.

Producent: Hankintatukku Oy, Finlandia

Opinie

Oceń 
2013-08-20

Eremita

Co do suplementu, to każdy musi sam zadecydować czy jest odpowiedni czy nie. Moja opinia tyczy sklepu. Jeden dzień zamówienie, drugi dzień wysyłka, na trzeci dzień odbiór. PEŁEN PROFESJONALIZM!!! POLECAM!!!

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię

  Inulina fin Inubitabs

  Inulina fin Inubitabs

  Inulina pielęgnuje zdrową florę bakteryjną jelit

  Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  • Pau D'Arco

   Pau D'Arco drzewo mrówkowe - naturalny roślinny...

   29,00 zł

  • Olej kokosowy 900ml

   Olej kokosowy nieoczyszczony tłoczony na zimno.

   42,00 zł

  • Olej kokosowy 200ml

   Olej kokosowy tłoczony na zimno, nieoczyszczony.

   15,00 zł

  • Para Farm 100ml

   Para Farm to jedyny przebadany na rynku...

   61,00 zł

  30 innych produktów w tej samej kategorii: