Najczęściej kupowane

Promocje

 • Kolon Farm
  Kolon Farm

  Wspomaga pracę układu pokarmowego.

  31,00 zł 37,90 zł

Ostatnio przeglądane

Śledź nas na Facebooku

Obniżka! GranaProstan ferment dawniej Eliksir z granatów Zobacz większe

GranaProstan

Czysty koncentrat soku i miąższu z owoców granatu, częściowo poddanych żywej fermentacji za pomocą bakterii probiotycznych

Więcej szczegółów

139,00 zł

-4,00 zł

143,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

GranaProstan ferment czyli Eliksir z granatów przefermontowany sok z granatów czyli łatwoprzyswajalne polifenole

GranaProstan ferment dawniej Eliksir z granatów to czysty koncentrat soku i miąższu z owoców granatu, częściowo poddanych żywej fermentacji za pomocą bakterii probiotycznych. Dzięki temu GranaProstan jest łagodny dla żołądka i łatwoprzyswajalny.

GranaProstan to produkt przyjazny cukrzykom i przeznaczony zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. GranaProstan ma także przyjemny, owocowo-korzenny smak, a na jedną butelkę tego wyjątkowego koncentratu, zwanego często napojem młodości, zużyto ok. 50 najlepszej jakości, świeżych, dojrzałych na słońcu owoców granatu.

Dr. Jacob’s Medical od ponad czternastu lat bada właściwości owocu granatu. Jako jeden z pierwszych instytutów w Niemczech, Austrii i Szwajcarii rozpoczął badania nad jego działaniem zdrowotnym. Sok z granatu nie działa równie korzystnie u wszystkich. Jest o zależne od zdolności trawiennych, a głównie od stanu flory jelitowej (Cerda et al., 2005), bo to bakterie jelitowe uwalniają łatwe do wchłonięcia polifenole. Przełomem okazało się odkrycie doktorów medycyny K. O. Jacob’a i L. M. Jacob’a, którzy poddali sok z granatu fermentacji za pomocą bakterii probiotycznych. To one wykonują pracę za nasz układ trawienny i wyzwalają łatwoprzyswajalne polifenole (Polifenole korzystnie wpływają na utrzymanie zdrowia prostaty, naczyń krwionośnych, także móżgowych oraz serca. Polecane są w praktyce wczesnej gdyż, jako jedne z najsilniejszych antyutleniaczy, spowalniają procesy starzenia się komórek, mają koorzystny wpływ na utrzymanie witalności oraz wspomagają utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu. Są ważne szczególnie dla panów po 45 rozku życia prowadzących siędzący tryb życia). Dlatego też produkty z granatu Dr. Jacob’s są tak efektywne, nawet u osób ze słabym trawieniem.

Co daje metoda żywej fermentacji?

 • podnosi przyswajalność polifenoli praktycznie do 100%, nawet przy słabym trawieniu
 • uwalnia z soku ogromną ilość bioaktywnych polifenoli (patrz wykres)
 • bakterie probiotyczne rozkładają cukry zawarte w soku, (produkty bezpieczne dla cukrzyków)
 • w połączeniu z metodą zagęszczania próżniowego i liofilizacji (suszenie przez zamrażanie) zachowuje pełną bioaktywność, stałą ilość i różnorodność polifenoli oraz jakość świeżych owoców!

Metoda wytwarzania próżniowego i żywej fermentacji pozwalają zachować maksymalną ilość bioaktywnych i łatwo przyswajalnych polifenoli. Dlatego koncentrat GranaProstan zawiera wszystko co najlepsze w granacie, który już od starożytności zwany jest „owocem życia”. GranaProstan ferment Dr. Jacob’s, zwany eliksirem młodości, zawiera 21 razy więcej antyoksydantów niż świeży sok z granatów i dużo razy więcej od znanych napojów o działaniu przeciwutleniającym. Ponad 200 badań naukowych w ostatnich latach potwierdziło pozytywny wpływ owoców granatu na zdrowie.

GranaProstan ferment zgodnie z opinią EFSA (Europejski Urząd ds Bezpieczeństwa Żywności) czyli koncentrat z owocu granatu nie ma żadnych właściwości i żadnego oddziaływania na zdrowie. Wszystko co możemy tu napisać to: "polifenole z granatu są cennym składnikiem żywności i mają zastosowanie w... zabiegach regeneracyjnych". Przestrzegając prawa polskiego, nie możemy więc pisać o faktycznym działaniu GranaProstan oraz wszystkich korzyściach, jakie przynosi jego stosowanie. Jest tak pomimo tego, że korzystne działanie granatu znane jest od wieków, a jego działanie potwierdzone jest przez ponad 200 badań naukowych. Jak do tej pory EFSA odrzuca jednak wszelkie oświadczenia zdrowotne związane z granatem. Dlatego, aby poznać rzeczywiste korzyści płynące z przyjmowania go zachęcamy, aby informacje z opisu produktu traktować jako punkt wyjścia do własnych poszukiwań w internecie i literaturze. Zachęcamy także do sprawdzenia oddziaływania naszych produktów na własnym organizmie.

GranaProstan charakteryzuje się wysoką bioaktywnością – tylko jedna łyżeczka 10 ml GranaProstanu zawiera tyle wysoce bioaktywnych antyutleniaczy co 1 butelka dobrego czerwonego wina lub 0,5l zielonej herbaty. Jedna butelka (500ml) GranaProstanu Dr. Jacob’s posiada moc przeciwutleniającą TEAC 225 mmol oraz zawiera 18 000 mg polifenoli. 20ml ekstraktu posiada moc przeciwutleniającą 9 mmol TEAC i zawiera 720 mg polifenoli.

Składniki GranaProstan stosuje się:

 • dla prostaty
 • dla serca, naczyń wieńcowych i mózgowych
 • dla witalności i wydolności
 • by spowolnić procesy starzenia

GranaProstan porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia:

 • profilaktycznie: 10 ml
 • przy zwiększonym zapotrzebowaniu: dwa razy 10 ml.

  Spożywać rozcieńczony w szklance wody lub soku godzinę przed lub 2 godziny po posiłku. Po otwarciu przechowywać w lodówce, spożyć w ciągu 7 tygodni. Przed użyciem wstrząsnąć. Wytrącający się osad jest naturalny. Poszczególne partie produktu mogą różnić się konsystencją i kolorem (zależnie od partii surowca), co nie ma wpływu na jakość i zawartość substancji aktywnych. Nie łączyć z posiłkami białkowymi lub zawierającymi tłuszcze zwierzęce. Przed użyciem wstrząsnąć.

GranaProstan skład:

 • koncentrat soku i miąższu owoców granatu – częściowo przefermentowany (97%)
 • naturalny aromat (ekstrakt waniliowy)
 • substancja żelująca (pektyna)
 • przyprawy (0,1%)

Opakowanie: 500 ml na 25-50 dni

Uwagi:
Wyprodukowany i rozlewany w Niemczech.
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.
Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zrównoważonej diety.

Opinie

Napisz opinię

GranaProstan

GranaProstan

Czysty koncentrat soku i miąższu z owoców granatu, częściowo poddanych żywej fermentacji za pomocą bakterii probiotycznych

5 innych produktów w tej samej kategorii: