Najczęściej kupowane

Promocje

Ostatnio przeglądane

Śledź nas na Facebooku

Mastiha (Mastyks) 100% kapsułki Zobacz większe

Mastiha (Mastyks) 100% kapsułki

Żywica z drzewa pistacji kleistej

Więcej szczegółów

155,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Co to jest Mastiha (mastyks)?

Chios Mastiha (mastyks) to niezwykły dar natury - żywica z drzewa pistacji kleistej (stanowiący niematerialne dziedzictwo kulturowe ludzkości według UNESCO), pozyskiwany w tradycyjny sposób od tysięcy lat w jednym, wyjątkowym miejscu na ziemi - południowej części greckiej wyspy Chios. Mastiha to pierwszy farmaceutyczny produkt przeznaczony do wsparcia układu trawiennego – zgodnie z EFSA – European Food Safety Authority, na bazie najwyżej jakości i czystości Mastiha. Wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, antyoksydacyjne i przeciwcukrzycowe.

Mastiha - gęsta, lepka żywica wykorzystywana była w tradycyjnej medycynie greckiej od ponad 2,5 tysiąca lat w leczeniu schorzeń żołądkowo-jelitowych, takich jak bóle brzucha, niestrawność, stany zapalne żołądka czy wrzody. Do dzisiaj jest uważana przez greków i nie tylko za ich najważniejsze SUPERFOOD. Jest też pierwszą na świecie gumą do żucia, której zadaniem było dbać o higienę jamy ustnej starożytnych Greków. Mastiha Chios składa się z wielu składników terapeutycznych i aromatycznych. Wśród nich wyodrębnić możemy naturalny polimer, lotne i aromatyczne składniki, które tworzą olej eteryczny, olej lejowy, kwasy terpenowe, fitosterole, cząsteczki polifenoli i wiele innych. Niektóre z nich znaleziono w przyrodzie po raz pierwszy!

Dla kogo przeznaczona jest Mastiha?

Mastiha Chios ma potwierdzone licznymi badaniami klinicznymi pozytywne działanie na układ trawienny. Jest przeznaczona dla osób, które borykają się z:

  • chorobą Leśniowskiego-Crohna
  • bakterią Helicobacter Pylori
  • refluksem
  • dbają o profilaktykę wrzodową
  • mają problemy z trawieniem
  • odczuwają częste bóle żołądka

Czym wyróżnia się Mastiha (Mastyks)?

  • to pierwszy medyczny produkt stworzony bezpośrednio przez Stowarzyszenie Sadowników Mastiha Chios, który  jest tradycyjnym lekiem ziołowym stosowanym w objawowym leczeniu chorób i zaburzeń pracy górnej części przewodu pokarmowego, według Europejskiej Agencji Leków (EMA).
  • zgodnie z oświadczeniem EFSA (Europejskim Urzędem ds. Bezpieczeństwa Żywności) Mastiha Chios przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowo-trawiennego
  • działanie Mastiha w odniesieniu do zwalczania bakterii Helicobacter Pylori czy redukcji objawów choroby Crohna oraz poprawy funkcjonowania została poddana licznym badaniom klinicznym, które jednoznacznie potwierdzają jej pozytywne działanie *

Jak stosować Mastiha?

Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 1g Mastiha dziennie. (oświadczenie zdrowotne EFSA) W przypadku kapsułek 100% Mastiha odpowiednie będzie przyjmowanie 3 kapsułek dziennie, przed posiłkiem, przez okres 3-4 tygodni.

Mastiha skład:

Mastiha skład i dawkowanie

Opakowanie: 90 kapsułek

*

Chios mastiha czyli żywica z drzewa pistacji kleistej jest znana jako skuteczny preparat w leczeniu zaburzeń układu trawiennego, problemów trawiennych, bólów żołądka a także wrzodów żołądka. Już w starożytności i średniowieczu lekarze i botanicy tworzyli medyczne receptury z wykorzystaniem Mastiha. Według ostatnich badań klinicznych, Chios mastiha wykazuje działanie eliminujące Helicobacter pylori, przyczynia się pozytywnie do zapobiegania i leczenia objawów choroby Leśniowskiego-Crohna i stanowi najbardziej naturalny sposób leczenia zaburzeń trawiennych.

Badania na ludziach i zwierzętach laboratoryjnych potwierdzają, że Mastiha w znacznym stopniu przyczynia się do zapobiegania owrzodzeniom, ze względu na jej działanie eliminujące Helicobacter pylori. W ostatnich latach udowodniono, że to jest właśnie czynnik mikrobiologiczny powodujący wrzody trawienne, głównie w dwunastnicy. Mastiha ze względu na silne działanie antybakteryjne może wyeliminować Helicobacter pylori u osób cierpiących na infekcje spowodowane przez te bakterie.

Badania wykazały, że Mastyks zapewnia ulgę od zgagi pacjentom cierpiącym na refluks żołądkowo-przełykowy (GERD) oraz łagodzi objawy bólu w okolicy żołądka, ale także nadbrzuszu.

Pierwsze badania kliniczne opublikowane w 1984 roku objęły 38 osób, u których wystąpiły objawy i endoskopowe potwierdzenie owrzodzenia dwunastnicy. Po dwóch tygodniach leczenia preparatem Mastiha wszyscy ochotnicy zostali zbadani endoskopowo w celu określenia rozwoju wrzodów. Wynik wykazał, że w 80% przypadków wystąpiło odwrócenie zmian, podczas gdy badanie endoskopowe potwierdziło, że wrzód dwunastnicy w 70% przypadków zostały wyleczone.

Ten sam zespół badawczy opublikował w 1986 r. wyniki nowego badania klinicznego u pacjentów cierpiących na wrzody żołądka, o łagodnym charakterze. W tym celu sześciu pacjentów zdiagnozowanych przez endoskopię, stwierdzając wrzody żołądka. Badani przyjmowali Mastiha w dawce 2 g dziennie przez cztery tygodnie. Wynik pokazał, że podawanie Mastiha zredukowało objawy u wszystkich sześciu pacjentów, podczas gdy badanie endoskopowe potwierdziło całkowite wyleczenie u pięciu z nich.

W tym samym roku w badaniu na zwierzętach (myszach) wykazano, że Chios Mastiha znacznie zmniejszył ekspansję i intensywność uformowanego owrzodzenia w błonie żołądkowej, co sugeruje, że można go stosować w leczeniu miejscowych owrzodzeń.

W 1998 r. Opublikowano badanie w słynnym czasopiśmie "New England Journal of Medicine" wydanym przez Univesity Hospital of Nottingham w Anglii, które doprowadziło do wniosku, że Chios Mastiha ma zdecydowanie silne działanie przeciw Helicobater pylori.

Podobnie, w 2002 r. opublikowano badanie kliniczne dotyczące działania Mastiha przeciwko zapaleniu żołądka, które powodowało Helicobacter pylori. Wyniki testów wykazały, że stosowanie preparatu Mastiha u 48 ochotników jest szczególnie skuteczne w zmniejszeniu stężenia Helicbacter pylori oraz redukcji towarzyszącemu mu zapaleniu żołądka. Wniosek był taki, że Chios Mastiha może być użyty jako dodatkowy środek do zatrzymania rozwoju bakterii oraz powstrzymania skutków ich występowania.

W innym badaniu dotyczącym wpływu Mastiha u pacjentów z objawami trawiennymi, 54 pacjentów otrzymało jeden gram Mastiha przez trzy tygodnie. Wynik był imponujący: u 75% pacjentów zarejestrowano recesję objawów. Objawy takie jak ból brzucha, zgaga i odbijanie znacznie się złagodziły. Na podstawie tych wyników można wnioskować, że użycie Mastiha będzie odgrywać kluczową rolę w leczeniu dolegliwości trawiennych w XXI wieku.

Niedawno badania kliniczne wykonane przez Uniwersytet Harokopio w Atenach we współpracy z Wydziałem Gastroenterologii Ogólnego Szpitala Miejskiego w Nicei wykazały, że dawka 2,2 g Chios Mastiha, wynosząca ok 40 mg / kg masy ciała, poprawia stan pacjentów z chorobą Crohna o nasileniu łagodnym do umiarkowanego oraz polepsza wyniki badań laboratoryjnych. Wyniki ostatnich badań przeprowadzonych przez tę samą grupę badawczą potwierdzają właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające preparatu Mastiha w nieswoistym zapaleniu jelit IBD (publikacja na piśmie)

Opinie

Napisz opinię

Mastiha (Mastyks) 100% kapsułki

Mastiha (Mastyks) 100% kapsułki

Żywica z drzewa pistacji kleistej

30 innych produktów w tej samej kategorii: