Najczęściej kupowane

Promocje

Ostatnio przeglądane

Śledź nas na Facebooku

Witamina K2 MK-7 100µg z Natto + D3 2000j.m. Zobacz większe

Witamina K2 MK-7 100µg z Natto + D3 2000j.m.

W 100% naturalna witamina K2 w postaci MK-7 w dawce 100µg w połączeniu z witaminą D3 o wysokiej dawce 2000 j.m.

Więcej szczegółów

49,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Witamina K2 MK-7 100 µg z Natto + Witamina D3 - VitaMK7 dla mocnych kości

Witamina K2 MK-7 100 µg z Natto + Witamina D3 to suplement diety zawierający w 100% naturalną witaminę K2 w postaci MK-7 w dawce 100µg w połączeniu z witaminą D3 o wysokiej dawce 2000 j.m. Witamina K2 w opatentowanej postaci VitaMK7® to jedno z nielicznych źródeł w 100% naturalnej witaminy K2, bardzo dobrze przyswajalnej , przebadanej oraz o udokumentowanym działaniu zaopiniowanym przez EFSA (Europejska Agencja d.s. żywności).

Witamina K1 (filochinon) i witamina K2 (menachinon) to dwie najważniejsze formy witaminy K odkryte w pożywieniu. Witaminę K1 można znaleźć w zielonych warzywach, liściastych szpinaku, brokułach, itp. - odgrywa ona ważną rolę w krzepnięciu krwi.

Witamina K2 występuje w wysokim stężeniu w natto - tradycyjnej japońskiej potrawie i jest dużo lepiej wchłaniana przez organizm niż witamina K1.

Witamina K2 zawiera kilka podtypów ogólnie oznaczanych jako menachinon-N (MK-N), gdzie "N" jest liczbą grup izoprenyloglinem. Zazwyczaj syntetyczne MK-4 służy do celów farmaceutycznych (o wymaganej dużej dawce: 45 mg / dzień). Witaminy K2 MK-4 wykazuje niższą biodostępność, bioaktywność i okres półtrwania w surowicy niż MK-7. Witamina K2 jako menachinon-7 (MK-7) jest najbardziej biodostępną i bioaktywną formą witaminy K.

Witamina K2 jest początkowo transportowana do wątroby, a następnie do kości i ścian naczyń tętniczych, gdzie może gromadzić się ze względu na jej lepszą biodostępność i dłuższy okres półtrwania, dzięki czemu odgrywa ważną rolę w budowaniu i utrzymaniu mocnych kości, a także hamowaniu złogów wapnia w tętnicach.

Najnowsze badania dowodzą, że wapń (zarówno z suplementów diety jak i żywności) bez obecności witaminy K2 nie jest transportowany do kości. Należy pamiętać, iż nadmiar wapnia powoduje miażdżycę w organizmie. Ta zaś prowadzi do nadciśnienia.

Innowacyjne połączenie Witaminy K2 wraz z Witaminą D3 odgrywa ważną rolę w budowaniu i utrzymaniu mocnych kości,

Witamina D3:

 • wspiera prawidłową odporność organizmu
 • wpływa korzystnie na wchłanianie wapnia i fosforu
 • przyczynia się do prawidłowego poziomu wapnia we krwi
 • przyczynia się do prawidłowej budowy zębów
 • wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni
 • przyczynia się do prawidłowej budowy kości

Witamina K2 VitaMK7® jest najbardziej zaawansowanym produktem K2 menachinon 7 na rynku. VitaMK7® pochodzi ze źródeł naturalnych. Powstaje w opatentowanym procesie biofermentacji przy udziale kultur bakterii Bacillus subtilis natto. W procesie fermentacji nie biorą udziału żadne inne bakterie, które są stosowane w innych formach (np. syntetycznych). Zawiera > 99% all-trans menachinonu 7 (czyli czystego źródła witaminy K2). Źródła syntetyczne zawierają maksymalnie 95% witaminy K2.

Witamina K2 MK-7 100 µg z Natto + Witamina D3 - VitaMK7 wykres zawartości

Witamina K2 VitaMK7®:

 • nie zawiera zanieczyszczeń i pozostałości z procesu fermentacji
 • nie ma pozostałości bakteryjnych
 • nie zawiera domieszek syntetycznych form
 • nie bierze udziału w żadnych syntetycznych procesach
 • nie zawiera alergenów
 • nie zawiera składników genetycznie modyfikowanych GMO
 • nie zawiera glutenu
 • nie zawiera laktozy
 • nie zawiera pestycydów i toksyn

Cały proces produkcji VitaMK7® jest w 100% naturalny, a w trakcie całego procesu pozyskiwania witaminy K2 nie używa się żadnych substancji chemicznych ani rozcieńczalników. Ten unikalny proces produkcji został opatentowany w Europie, USA i Japonii. Całkowitą nieobecność rozpuszczalników mogą zagwarantować wyłącznie mocno zaawansowane technologie.

Witamina K2 VitaMK7® otrzymała Certyfikat KOF-K (certyfikat koszerności) i nadaje się dla wegetarian. Nie zawiera żadnych składników zwierzęcych (należy wysypać i spożyć tylko zawartość kapsułki; w zależności od produktu kapsułka może być celulozowa lub żelatynowa).

Witamina K2 VitaMK7® to najbardziej stabilna forma witaminy K2 na rynku - jest stabilna 36 miesięcy w temperaturze pokojowej osłaniając od światła. Dodatkowo jest stabilna w połączeniu z wapniem i witaminą D3.

Witamina K2 VitaMK7® można spożywać mieszając z cieczami (woda, jogurty i oleje) i preparatami proszkowymi np. mleko w proszku, zachowując wszystkie jej właściwości.

Witamina K2 VitaMK7® otrzymała pozwolenia zgodnie z art. 5 Rozporządzenia (WE) 258/97 jako postać witaminy K dozwolonej do stosowania w żywności oraz suplementach diety.

Witamina K2 VitaMK7® ma zatwierdzone oświadczenie zdrowotne opublikowane przez EFSA: odgrywa ważną rolę w budowaniu i utrzymaniu mocnych kości.

Witamian K2 VitaMK7® posiada badania toksykologiczne, przedkliniczne i kliniczne - została bardzo dobrze przebadana przez Profesora G. Littarru i jego współpracowników (University of Marche -Włochy, Instytut Biochemii, Akademia Medyczna). VitaMK7® produkowana jest w fabryce we Włoszech w zachowaniu procedur HACCP, cGMP, FDA.

Witamina K2 MK-7 100 µg z Natto + Witamina D3 porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia:

 • 1 kapsułka dziennie w trakcie posiłku. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Optymalna dawka, która gwarantuje efektywne działanie witaminy K2 to 100µg dziennie.

Witamina K2 MK-7 100 µg z Natto + Witamina D3 skład 1 kapsułki:

 • 100% Naturalna Witamina K2 (VitaMK7®) - 100 mcg (µg) (125% RWS*)
 • Witamina D3 (cholekalcyferol) - 50 mcg (µg) (1000% RWS*)
  *RWS – dzienna referencyjna wartość spożycia

Opakowanie: 60 kapsułek (co wystarcza na 2 miesiące stosowania)

Uwagi:
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zaleca się stosowanie zrównoważonej i zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.
Przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent: MedicaLine

Opinie

Napisz opinię

Witamina K2 MK-7 100µg z Natto + D3 2000j.m.

Witamina K2 MK-7 100µg z Natto + D3 2000j.m.

W 100% naturalna witamina K2 w postaci MK-7 w dawce 100µg w połączeniu z witaminą D3 o wysokiej dawce 2000 j.m.

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 innych produktów w tej samej kategorii: